• banery strona.jpg
 • boost3 baner.jpg
 • flydoor6.jpg
 • peak4.jpg
 • radical6.jpg
 • rush.jpg
 • sonic2.jpg
 • soul2.jpg
 • viron3.jpg
Flysurfer CRONIX - freestyle / freeride PDF Drukuj Email

 


Przez ostatnie 10 lat Flysurfer zapisał się w pamięci jako wiodący innowator i numer jeden w produkcji latawców komorowych.

Teraz Flysurfer wyznaczył sobie nowe zadanie: pragnie być najlepszy we wszystkich typach latawców!

Po prawie dwóch latach testów z przyjemnością prezentujemy  Cronix'a

flysurfer cronix Adaptive-Airfoil2flysurfer cronix Promotion3flysurfer cronix Promotion15

 

 

CRONIX - latawiec pompowany typu S.L.E.

CRONIX - latawiec pompowany typu S.L.E.

Wraz z Cronixem kolejny raz udowadniamy, że niemożliwe staje się możliwe.

System ‘Adaptive Airfoil’ znacząco zwiększa moc latawca w jego dolnym zakresie wiatrowym.

Innowacyjne olinowanie krawędzi spływu generuje dodatkową moc przy przyciąganiu baru. Patent ten jednocześnie pomaga w restarcie latawca.

Stopień napięcia linek krawędzi spływu można regulować podobnie jak siły na barze – dzięki temu każdy użytkownik może dostosować latawiec dokładnie do swoich preferencji i stylu.

Wszechstronna wydajność – łatwe sterowanie


Ciasne kiteloopy, oszałamiające triki freestyle, brawurowe zwroty na fali i szeroki zakres wiatrowy…

To proste: wiele możliwości ustawień latawca sprawia, że jest to prawdziwie wszechstronna maszyna.

Cronix startuje z wody nadspodziewanie szybko nawet przy słabym wietrze, co niewątpliwie jest duża zaletą dla początkujących.


Jakość Flysurfera


Flysurfer dzięki firmie X-GLOO (młodszy "brat") przez kilka lat zdobywał doświadczenie w projektowaniu nadmuchiwanych konstrukcji. Wiedzę tą w świetny sposób wykorzystał w projektowaniu Cronixa.

Firma włożyła dużo wysiłku w zaprojektowanie systemu ‘Free Flow Valve’ - opatentowanej zastawki w pompce, która sprawia że pompowanie latawca wymaga znacznie mniej siły. W zestawie znajduję się również udoskonalona pompka.

Flysurfer to najwyższa jakość - można być pewnym, że wszystko począwszy od tkaniny po najdrobniejszą linkę jest sprawdzone i niezawodne.

Zestaw zawiera:

 • 1 x gotowy do lotu latawiec Cronix
 • 1x Bar Infinity 2.0 (wraz z zestawem 21m linek)
 • 1x Pompka R.E.D. (wraz z przejściówkami)
 •  1x Leash
 • 1x Instrukcja obsługi latawca i baru w języku angielskim i niemieckim
 • 1x Self Launcher Bag
 • 1x Zestaw naprawczy
 • 1x Plecak

To, że Cronix różni się od innych latawców pompowanych staje się jasne już w pierwszym momencie po wyjęciu go z plecaka.

 Wyróżniają go trzy nowatorskie technologie:

„Adaptive Airfoil’, „Free Flow Inflation” oraz system samodzielnego startu z ziemi.

 

Adaptive Airfoil
Dynamiczny profil – system od lat wykorzystywany w żeglarstwie przy wybieraniu lub luzowaniu żagla, czy również w lotnictwie przy projektowaniu skrzydeł wyposażonych w klapy. Dotychczas latawce pompowane były ograniczone do zmiany jedynie kąta natarcia. Cronix zmienia swój profil podczas lotu co daje dużo większe osiągi. Jest to możliwe dzięki linkom zamocowanym na krawędzi spływu. Ale to nie jedyna zaleta! Zwiększona kontrola nad krawędzią spływu znacznie ułatwia restart latawca – który teraz obywa się bardzo prosto nawet przy bardzo słabym wietrze z możliwością odpalenia krawędzią spływu do góry. Również dzięki regulacji na krawędzi spływu możemy w dużo większym stopniu dostosować latawiec do swojego stylu pływania. Wakestyle wymaga więcej sił na barze, a mniej noszenia. Freeride wprost przeciwnie.

 

Free Flow Inflation

inflate deflate rev2-1024x330Aby w jak największym stopniu wspomóc pompowanie latawca Flysurfer zaprojektował i wdrożył nowy typ zaworów – z większą średnicą. Cronix wyposażony jest w system pompowania jednym zaworem single-inflation-system, a także posiada zaworek standardowy, chociażby do podłączenia kompresora. Flysurfer do kompletu dołącza nową pompkę R.E.D-Pump – Reduced Effort Device, która znacząco różni się od typowej. Jest nie tylko bardziej wytrzymała, ale także w końcowej fazie pompowania przełącza się z systemu dwufazowego na jednofazowy, tak aby również słabsze osoby mogły bez problemu napompować latawiec do prawidłowego ciśnienia.

 

Self Launcher
System umożliwiający samodzielny, bezstresowy start latawca.
Aby z niego skorzystać należy najpierw ustawić latawiec na skraju okna wiatrowego, podłączyć załączony do kompletu worek z piaskiem tak aby latawiec nam nie odleciał , a następnie napiąć linki i wystartować.Infinity Bar 2.0

 Zestaw Cronixa dopełnia sprawdzony Bar Infinity 2.0


Obrazek 

 

 

 Cronix jest niezwykle wszechstronnym latawcem. Prowadzi się go lekko i łatwo, a jednocześnie oferuje olbrzymie możliwości kiedy tylko tego chcemy. Cronix sprawi, że będziesz doskonale czuł się we wszystkich warunkach i stylach pływania.

Oczywiście Cronix kontynuuje wspaniałe tradycje Flysurfera: doskonałą jakość, szybki i prosty restart krawędzią spływu do góry, gotowość do lotu zaraz po wyjęciu z plecaka oraz oczywiście bezpłatną dwunastomiesięczną gwarancję darmowej naprawy.

 

Jako jedyna firma na rynku FLYSURFER oferuje każdemu po zakupie nowego modelu bezpłatną naprawę w czasie 12 miesięcy od momentu zakupu.

Szczegóły na Free-Repair Warranty


Rozmiary: 6, 8, 10, 12 m2

 

Dane techniczne i ceny latawców (excell)

 

 

 

 

FLYSURFER SONIC RACE

 

sonicrace-3d

więcej  


FLYSURFER SONIC 2

sonic2 18

 

więcej

 
 

 FLYSURFER SOUL

 

soul-06-3d

więcej

 


    

FLYSURFER BOOST 3


boost3-3d-13 

  

więcej  

  

FLYSURFER STOKE

 

 stoke2-7

  

więcej  


FLYSURFER PEAK4

 

peak4-3d 8
więcej

FLYSURFER VIRON3

viron3-3d-preview

więcej

FORCE CONTROL BAR

forcecontrolbar-11 

więcej


 

Okazje - promocje - używki

 

więcej